REGISTRUOTIS  


NAUDINGA ŽINOTI


Taškinis pėdų masažas fizinei  ir psichologinei gerovei

Kodėl naudingas pėdų masažas?

Pėdos nėra tik viena iš kūno dalių, jose yra daugybė refleksinių zonų ir taškų, kurie gali labai pagerinti fizinę ir emocinę sveikatą. Įdomu tai, kad net nežinodami tikslios "gydomųjų taškų" vietos, galite pajausti atsipalaidavimą, tačiau, kai veiksime pėdų taškus ir zonas tikslingai prie tam tikrų nusiskundimų, galime sumažinti ar net pašalinti jų pasireiškimą.

Pėdų taškinis masažas, esant lėtiniams nugaros skausmams.

Pėdų taškinis masažas gali sumažinti lėtinį skausmą asmenims besiskundžiantiems apatinės nugaros dalies skausmu, sėdimojo nervo užspaudimo simptomais.  2019 m “Skausmo Medicinos” (“Pain Medicine”) numeryje paskelbtame tyrime buvo įvertintas pėdų taškinio masažo, kaip lėtinio nugaros skausmo gydymo priemonės, poveikis. (Lėtinis nugaros skausmas apibrėžiamas kaip nugaros skausmas, trunkantis ilgiau nei 3 mėnesius). Tyrimo grupė vertino pėdų taškinio masažo poveikį kovojant su nuovargiu, miego problemomis, skausmu ir negalia. Tiriamiesiems, kuriems buvo taikytas taškinis masažas 35% sumažėjo skausmas, o nuovargis sumažėjo 26%.

Su lėtiniu nugaros skausmu susiduria daugybė pagyvenusių žmonių visame pasaulyje. Senstant vis dažniau pasireiškia degeneracinės ir lėtinės su skausmu susijusios ligos. Dėl sutrikusios laikysenos ir pusiausvyros didėja griuvimų ir lūžių tikimybė. 2017 m. “Įrodymais pagrįstos papildomos ir alternatyvios medicinos” žurnale (”Evidence-based Complementary and Alternative Medicine”), publikuoto tyrimo rezultatai parodė, kad pėdų taškinis masažas  reikšmingai sumažino pagyvenusių asmenų, apatinės nugaros dalies skausmą ir padidino jų funkcinį pajėgumą. Grupės, kuriai buvo taikytas taškinis masažas tiriamųjų būklė pagerėjo daugiau nei 50%, palyginti su kontroline grupe, tai rodo, kad pėdos taškinis masažas padeda sumažinti funkcinius apribojimus, kuriuos sukelia nugaros skausmas, dažnai sutrikdantis 
vyresnio amžiaus žmonių veiklą.

Pėdų taškinis masažas, esant neramių kojų sindromui

Pėdų taškinis masažas gali būti naudingas ir asmenims besiskundžiantiems Neramių kojų sindromu (NKS). Neramių kojų sindromas tai neurologinis sutrikimas, dažnai paveikiantis hemodializuojamų pacientų miego kokybę. 2022 m. “Biomedicinos žurnale” (“Biomedical Journal”) publikuotame tyrime, buvo siekiama įvertinti taškinio pėdų masažo poveikį NKS simptomų sunkumui ir miego kokybei hemodializuojamiems pacientams. Tyrimo metu nustatyta, jog pėdų taškinis masažas gali sumažinti NKS sunkumą hemodializuojamiems pacientams.

Pėdų taškinis masažas psichologinei gerovei

Nors taikant pėdų taškinį masažą daugiausia dėmesio skiriama skausmo ar diskomforto, susijusio su įvairiomis lėtinėmis ligomis, sužalojimais malšinimui įvairiose populiacijose – nuo vaikų iki pagyvenusių žmonių, yra pastebėta pėdų taškinio masažo nauda ir psichologinei gerovei. Naujausi tyrimai įrodo, kad taškinis masažas turi daug žadantį poveikį depresijos simptomų lengvinimui, 2022 metais “Pasauliniame psichiatrijos žurnale” (“World Journal of Psychiatry”) publikuota mokslinių tyrimų apžvalga, reikšmingai įrodanti teigiamą taškinio masažo poveikį mažinant nerimo, lengvos ar vidutinio sunkumo depresijos simptomus.

terapika.lt/masazai-masazas-kaune/masazai-kaina/